Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / Wybór sukni ślubnej z przyszłą teściową

Wybór sukni ślubnej z przyszłą teściową

 

Wszystko, co musicie wiedzieć o  wyborze sukni ślubnej z przyszłymi teściowymi, poniżej znajdziecie ważne informacje, które z pewnością ułatwią Wam to zadanie.

Zobaczcie, jak dać jej znać, że chcecie, aby towarzyszyła Ci podczas wyboru sukni na Twój wielki dzień.

Decyzja, o tym kto pomoże Wam kupić suknię ślubną, może być trudna, ale Wasze ostateczne decyzje powinny opierać się na zaufaniu i szczerej opinii osób, które będą Wam wtedy towarzyszyć. Niech to będą oddane Wam osoby – zazdrość i niezdrowa rywalizacja w takim momencie nie są wskazane.

Niektóre Panny Młode przychodzą z kilkoma bliskimi im osobami, podczas gdy inne celebrują to wydarzenie i specjalnie na tą okazję mobilizują siostry, kuzynki, przyjaciółki, mama, babcia oraz przyszła teściowa.  Jeśli zdecydujecie się aby Wam również towarzyszyła przyszła teściowa w tym ważnym dla Was dniu, powinnyście pamiętać o kilku rzeczach, zanim poprosicie ją o dołączenie.

 

Powiedz jej, że jej opinia jest dla Ciebie ważna.

Zapraszanie przyszłej teściowej na zakupy ślubne to dowód zaufania jej opinii oraz pewność, że uszanuje Twoje wybory. Daj jej znać, że jesteś podekscytowana, aby usłyszeć jej zdanie i pokaż, że zależy Ci aby miała swój wkład w wyborze Twojej sukni ślubnej.

 

Poinformuj ją kto jeszcze będzie pomagał Ci w wyborze.

Pamiętaj, aby porozmawiać ze swoją mamą o tym, że zaprosiłaś swoją przyszłą teściową do poszukiwań Twojej sukni ślubnej. To bardzo ważny moment zarówno dla przyszłej Panny Młodej, jak i dla każdej mamy, która może nie chcieć dzielić się tymi chwilami z nikim innym. Dlatego jeśli planujesz zaangażować w wybór sukni większą ilość osób poinformuj ją o tym. Nie ma potrzeby ranienia niczyich uczuć, a odpowiednia komunikacja jest kluczem do uniknięcia tego. To samo tyczy się Twojej przyszłej teściowej. Powinnaś również i ją poinformować o tym kto będzie obecny w tym dniu aby nie czuła się skrępowana w towarzystwie nieznanych osób.

 

Uświadom jej swój budżet, styl i preferencje.

Aby utrzymać zakupy na dobrych torach dobrze jest poinformować każdego kto bierze w ich udział o swoich preferencjach, jak również przeznaczonym na ten cel budżecie, tak aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Kolor, krój, styl i rodzaj tkaniny to ważne szczegóły, które pomogą Ci szybciej podjąć decyzję. Pamiętaj, że suknia przede wszystkim ma podobać się Tobie dlatego jeśli przyszła teściowa będzie odrzucać wszystkie Twoje pomysły starając się przekonać Cię do własnego stylu nie ulegaj jej tylko po to by się jej przypodobać. Wyśnijcie sobie już na początku – cenisz sobie jej zdanie i zależy Ci na jej opinii dlatego jest tu teraz z Tobą ale nie chcesz by z tego powodu doszło do kłótni między Wami dlatego ostateczną decyzję podejmiesz sama.

 

Daj jej znać, że wybrałaś już kilka sukienek.

Pierwsze podejście do mierzenia sukni ślubnej to moment, w którym najczęściej towarzyszą Ci przyjaciółki – odpowiednia selekcja musi być 🙂  Po zweryfikowaniu swoich oczekiwań i zawężeniu stylu, który ci się podoba masz już kilka swoich typów, które z powodzeniem możesz zaprezentować swojej mamie oraz przyszłej teściowej aby usłyszeć ich opinie. W kontrolowanym otoczeniu i z mniejszą liczbą różnych wariantów sukienek Twoja przyszła teściowa będzie mogła dać Ci o wiele bardziej konstruktywne opinie, dzięki którym z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć decyzje.

 

Zapewnij ją, że udział w wyborze sukni nie jest obowiązkowy.

Nie ma żadnej obowiązującej zasady, według której musisz zabrać ze sobą swoją przyszłą teściową na zakupy sukni ślubnej, także nie przejmuj się jeśli do tej pory nie brałaś tego pod uwagę. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy czy się na to zdecydujesz. Jeśli masz to szczęście, że możesz liczyć na to, iż mama Twojego narzeczonego jest pełna szacunku, cierpliwa i wspierająca bez obaw możesz ja włączyć w poszukiwania wyboru sukni ślubnej. Jeśli jednak nie masz pewności, jak poradzi sobie w tej sytuacji lepiej zrezygnuj z tej opcji żeby nie narażać się niepotrzebnie na dodatkowy stres oraz by nie starać się nadmiernie sprostać jej oczekiwaniom gdyż finalnie będziesz niezadowolona z efektu.

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment