Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / foto  / Czy warto zatrudnić fotografa na zaręczyny

Czy warto zatrudnić fotografa na zaręczyny

 

Być może wyobrażając sobie moment oświadczyn z rozrzewnieniem marzycie o tym, by Narzeczony zadbał o to, aby ktoś uwiecznił tę chwilę. Jednak czy tak naprawdę jest Wam to potrzebne? Na pewno w trakcie żadna z Was o tym nie pomyśli, ale może jednak warto byłoby mieć uwieczniony ten moment kiedy Narzeczony klęczy i prosi Was o rękę?

Obecnie panowie prześcigają się w pomysłach na zaręczyny. Są nawet firmy, które specjalizują się w organizowaniu niezapomnianych oświadczyn. Ale! Czy zastanawiałyście się nad tym kiedykolwiek? Emocje, których doświadczycie to niezapomniana chwila, która się nie powtórzy. Może więc warto zadbać, aby profesjonalny fotograf zatrzymał dla Was ten najpiękniejszy moment, do którego będziecie mogli wrócić jeszcze nie raz 🙂

Poniżej kilka zalet i wad dotyczących wynajęcia fotografa na zaręczyny.

 

Zalety: Możesz zawsze cofnąć się do tego momentu i odtworzyć cenne wspomnienia. 

Zaraz po tym, jak usłyszysz to magiczne pytanie doświadczysz niesamowitej mieszanki emocji – świat zawiruje, a czas się zatrzyma i wszystko inne nie będzie miało znaczenia. Ponieważ będziecie zbyt skupieni na tym co dzieje się tu i teraz (całowanie, podziwianiem  nowego pierścionka) możecie przegapić inne szczegóły tej chwili. Wynajęcie fotografa pozwoli na uwiecznienie na zawsze tych drobnych szczegółów (emocje, sceneria).

 

Wady: Możesz nie (miło) zaskoczyć pannę młodą.

Wiele kobiet nie odważyłaby się uczestniczyć w sesji zdjęciowej – zwłaszcza tak ważnej, bez wcześniejszego przygotowania.  Ponieważ już same oświadczyny będą prawdopodobnie dużym zaskoczeniem, warto byłoby to przemyśleć. Abyś nie musiał martwić się, że będzie niezadowolona, zaplanuj to w “spokojnym” czasie np. w weekend albo delikatnie uprzedź swoją wybrankę mówiąc, że zabierasz ją na imprezę do znajomych wtedy będzie miała czas by się odpowiednio przygotować.

 

Zalety: Możecie użyć zdjęć jako ciekawy motyw na papeterii ślubnej.

Dzięki zdjęciom zrobionym podczas zaręczyn możecie stworzyć wyjątkowe zaproszenia czy kartki Save the Date. To bardzo ciekawa propozycja.

 

Wady: Musisz trzymać się swojego pierwotnego planu.

Jeśli umówiłeś się z fotografem na konkretną godzinę lepiej bądź na czas. Zwłaszcza jeśli pora dnia jest wyjątkowa (zachód/wschód) słońca. Wynajęcie profesjonalisty sprawia, że musisz trzymać się zaplanowanego planu nawet jeśli przyszła Narzeczona w ostatnim momencie chce zmienić plany. A przecież zależy Ci aby wszystko wyszło naturalnie i by niczego nie podejrzewała.

 

Zalety: Możecie podzielić się tą chwilą z bliskimi Wam osobami

Po zaręczynach, Twoja rodzina i przyjaciele z pewnością zapytają Was o szczegóły. Profesjonalne fotografie będą służyć jako poręczna pomoc wizualna, która znacznie lepiej odda charakter tego wydarzenia niż słowa.

Wady: Wybrany moment może być nieodpowiedni

Jest szansa, że ​​wydarzenia dnia źle wpłyną na nastrój Twojej wybranki np. ciężki dzień w pracy, pogoda, migrena.  Jeśli wynająłeś fotografa, zawsze musisz mieć jakiś zapasowy plan.  Przygotuj sobie jakieś alternatywne miejsce i sposoby na poprawienie humoru swojej partnerki, tak aby wszystko się odbyło w zaplanowanym terminie.
Zalety: Fotograf pomoże Ci urzeczywistnić Twoją wizję

Fotografowie mają wyćwiczone oko, więc będą podpowiedzieć jak najlepiej zaplanować tło. Nie bój się poprosić o poradę dotyczącą lokalizacji, dekoracji i oświetlenia. Ponieważ fotograf prawdopodobnie był świadkiem niezliczonych oświadczyn w przeszłości, może mieć kilka cennych wskazówek, które sprawią, że wszystko pójdzie gładko.

Wady: To zawsze dodatkowy wydatek

Kupno pierścionka pochłonęło zapewne większość oszczędności, a z pewnością uszczupliło je na tyle, że zanim wygenerujesz kolejne koszty dobrze się zastanowisz. Oczywiście nie musisz oświadczać się swojej wybrance od razu kiedy tylko odbierzesz pierścionek. Wiadomo ze będziesz się denerwować dlatego ważne jest żebyś miał dla siebie czas by dobrze przemyśleć strategię. Wynajęcie fotografa na tą okazję nie jest zbyt tanie ale wciąż pozostaje w Twoim zasięgu. Zawsze możesz się z nim umówić tak, że jeśli wspólnie z wybranką będziecie zadowoleni z wykonanych zdjęć dostanie również zlecenie na Wasze przyjęcie.

 

Jeśli uważacie, że to dobry pomysł szepnijcie swoim partnerom słówko w tej kwestii, a z pewnością wezmą to pod uwagę 🙂

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment