Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / Ideas  / 13 nowych trendów ślubnych na 2018 rok

13 nowych trendów ślubnych na 2018 rok

 

Jeśli planujecie ślub w 2018 roku, macie szczęście! Podczas gdy klasyczne, ponadczasowe akcenty nigdy nie wyjdą z mody, zdecydowanie warto rozważyć nadchodzące trendy. Powód? Najnowsze tendencje pochodzą prosto od specjalistów w tym fachu, którzy na bieżąco śledzą zmieniające się kierunki.

Opierając się na tym, co mówią, czeka nas wiele atrakcji. Od dramatycznych marmurowych parkietów po laserowo wycinane płótna. Wyjątkowa faktura będzie ważnym elementem przyszłych uroczystości. Również godne uwagi są niespodziewane zastosowania i typy kwiatów. Spodziewajcie się zobaczyć bujne aranżacje dereni, żywe bary botaniczne i rośliny doniczkowe na przyjęciach.

Kolor powraca w wielkim stylu. Nastrojowe i bogato pigmentowane kwiaty oraz kolorowe świeczniki będą dekoracją stołu w nowym 2018 roku.

Najlepsza część? Te trendy są idealne na każdy rodzaj ślubu, od tradycyjnych do bardziej swobodnych uroczystości. Gdy zaczniecie planować, możecie wybierać i wybierać spośród swoich ulubionych pomysłów łącząc je z tymi z nowej listy.

Zaufajcie nam, nie będziecie miały problemu z wyborem ulubionego trendu lub dwóch. Czytajcie dalej, aby odkryć najnowsze  trendy weselne 2018 roku.

 

LIVING BARS

Według specjalistów niestandardowe “żywe” bary będą gorącym trendem w przyszłym roku. Świeżo ścięte liście pokryte laserowo wycinaną lakierowaną drewnianą okleiną lub poplamioną kratownicą pokrytą powojnikami to tylko kilka szybkich sposobów na przekształcenie baru.

 

 

DONICZKOWE ROŚLINY 

Wykorzystanie roślin doniczkowych do dekoracji ceremonialnej to idealny sposób na przekształcenie “korytarzy” ogrodowych czy naw bocznych w kościele w przepiękne kompozycje. Doniczki można owinąć jedwabnymi tkaninami , aby je ukryć i stworzyć harmonijny wystrój, który łączy się z naturalnym środowiskiem.

 

 

WZMOCNIENIE MOTYWU ŚLUBU PRZEZ LOKALNĄ KULTURĘ

Szukacie łatwego sposobu na sprawienie, aby ślubny motyw był zupełnie nowy? Odwołajcie się do lokalnej kultury. Egzotyczne miejsca na uroczystości weselne będą nadal modne w 2018 roku. Najlepszą częścią tych wyjątkowych miejsc są tutejsze tradycje i obyczaje, co sprawia, że chętnie będziemy je włączać w 2018 roku.

 

 

MNIEJSZA LICZBA DRUHEN

W ostatnich latach spotkaliśmy się z Pannami Młodymi na wielkich imprezach ślubnych, które liczyły nawet po kilkanaście  druhen. Dzisiejsze prognozy na 2018 rok, przewidują, że Panny Młode będą wybierać obecnie mniejsze grupy – składające się z jednej lub dwóch druhen.

 

 

DŁUŻSZE PRZYJĘCIA

Podczas gdy nic nie może zastąpić przyjęcia weselnego, to co raz więcej Panien Młodych myśli o przedłużeniu tej uroczystości. W 2018 roku wzrośnie ilość poprawin lub przedłużanych przyjęć. Czy oznacza to dodanie specjalnej opcji cateringu późno w nocy, przebierania się w wygodniejszą sukienkę, czy przeniesienia się do zupełnie nowego miejsca, aby zatrzymać gości na dłużej? Istnieje wiele fajnych sposobów na kontynuowanie imprezy!

 

 

POWRÓT DO WNĘTRZA

Rok 2017 był rokiem ślubów na świeżym powietrzu, ale obecnie uważa się, że pary będą w przyszłości powracać do tradycji ślubów w Kościołach czy kaplicach. Rodzaje tych miejsc oczywiście nie zamykają się tylko na tych typowych. W 2018 roku będą królować zarówno sale bankietowe, przemysłowe przestrzenie w stylu loftu, dachy, a nawet muzea. Dzięki wysokim sufitom i otwartej przestrzeni są równie przestronne, jak odkryte przestrzenie na zewnątrz.

 

 

MROCZNE I NASTROJOWE KWIATY

Wielkim trendem na 2018 rok będą ciemniejsze, drobne, o wyraźnej teksturze kompozycje kwiatowe. Do tej pory królowały bujne kwiaty z dużą ilością zieleni, ale ciemne kolory pojawią się już w 2018 roku i stworzą klimatyczną atmosferę dramatu! Przewidujemy, że palety kolorów zmienią się w odcienie fioletu, w tym wina, liliowy, lawendowy i fiołkoworóżowy.

 

 

TEKSTUROWANE PŁÓTNO

Inspiracją na tegoroczne dekoracje stołów będzie len. Zobaczymy więcej wycinanych laserowo drobnych szczegółów, które stworzą efekt iluzji w białych i neutralnych barwach.

 

 

TRANSPARENTNOŚĆ

Pary decydują się na nowoczesną, przejrzystą i czystą ofertę architektoniczną. Przyszli Nowożeńcy będą wybierać transparentne namioty, miejsca z oknami od podłogi do sufitu czy szklane stoły.

 

 

MARMUROWE PODŁOGI 

W 2018 roku będzie dominowała moda na wyjątkowe tekstury. Naszym najnowszym faworytem jest marmur na parkiecie, który idealnie komponuje się szczególnie w bogato zdobionych salach bankietowych. Zróbcie zdjęcie z góry, aby uchwycić gości bawiących się na “wirującym” marmurze i zatrzymać magiczne chwile na dłużej.

 

 

DERENIOWE BUKIETY  

Do tej pory przeważały bujne i dzikie bukiety ślubne. W 2018 roku floryści stawiają tylko na jedną wyróżniającą się “przerośniętą” odmianę w szczególności na dereń. Bukiety ślubne wykonane tylko z kwiatów derenia pojawią się już na wiosnę.

 

 

KOLOROWE ŚWIECE

Kandelabry to idealny sposób na przemycenie romantycznego stylu vintage. Jednak w 2018 roku to się zmieni. Zamiast standardowych świec w kolorze białym i kości słoniowej dodamy odrobinę koloru. Kolorowe świeczki na stołach lub rozstawione na oknach w sali to prosty sposób na dodanie czegoś nieoczekiwanego do wystroju wnętrza.

 

 

KREATYWNE WINIETKI

Nowy 2018 rok zapisze się poprzez zastosowanie kreatywnych winietek, które teraz będą nawet jadalne! lub wykonane przy użyciu nieoczekiwanych nośników, takich jak rośliny lub wazony.

 

 

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment