Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / Zimowe wesela – 9 powodów, dla których są najlepsze

Zimowe wesela – 9 powodów, dla których są najlepsze

 

Jeśli Wasz pomysł na idealne wesele obejmuje błyszczące płatki śniegu, gorący cydr i grzane wino, rozważcie wzięcie ślubu właśnie w zimowym sezonie.

Poniżej znajdziecie kilka zalet mówienia “TAK”, podczas gdy na zewnątrz jest przyjemnie biało i zimno!

 

Śnieg zapewnia oszałamiające tło

Nagie gałęzie lśniące od świeżo opadniętych płatków śniegu i wy kroczący za rękę wprost do Kościoła po lśniącym dywanie śniegu. To niezwykle romantyczna sceneria! Podkreślcie tę atmosferę jeszcze bardziej, rozwieszając białe światła na drzewach i rozstawcie świecące latarnie wzdłuż chodników.

 

 

Wydacie mniej pieniędzy na wszystko!

Ponieważ Wasza uroczystość jest poza ślubnym sezonem, (zimowe wesela, nie są jeszcze tak bardzo popularne) podwykonawcy tacy jak fotografowie, kamerzyści, zespoły czy DJ-e, mogą być bardziej chętni do oferowania rabatów. Bądźcie jednak rozsądni w negocjacjach – nie oczekujcie, że ktoś odda swoje usługi za darmo.

 

Niższa konkurencja  

Ze względu na to, iż nie jest to sezon tak oblegany, jak lato czy jesień, decydując się na zimowe wesela, będziecie mieli większą szansę na skorzystanie z najlepszych dostawców. Nawet jeśli staracie się szybko zorganizować wesele, raczej nie usłyszycie słów: “przepraszamy, ten termin jest już zajęty”.

 

Gorące napoje 

Rozgrzejcie gości, gdy tylko wejdą na salę. Macie niepowtarzalną okazję podać przepyszne zimowe napoje, które już od wejścia wprawią wszystkich w radosny nastrój. Zamiast tradycyjnego baru z deserami możecie także zaproponować im miejsce, w którym sami skomponują swoje ulubione słodkości.

 

Możecie podać swoje ulubione ciepłe dania

Zmarznięci goście wymagają specjalnego rozgrzewającego menu. Możecie więc sięgnąć do swoich ulubionych potraw, które z przyjemnością zjadacie podczas takich wieczorów i zaserwować je swoim gościom. Mogą to być na przykład zupa cebulowa, ostre żeberka w musztardzie, chili i miodzie i wiele innych.

 

Wszyscy uwielbiają spędzać czas przy kominku 

Kominek to ulubione miejsce, przy którym chętnie wszyscy się gromadzą. Na przyjęciu będzie równie popularny wśród gości jak bar! Jeśli macie to szczęście, że Wasz lokal posiada kominek na swoim wyposażeniu, zagospodarujcie przestrzeń przy nim ustawiając tam bar lub stolik z upominkami aby goście mogli się przy nim zatrzymać. Zimowe wesela zapewniają niezwykły klimat.

 

Dekoracja może być już gotowa

Jeśli Wasz ślub odbędzie się w Boże Narodzenie lub Walentynki, Wasz lokal może być już odpowiednio udekorowany. Zróbcie więc tylko delikatne poprawki i skorzystajcie z tego co oferuje Wasza sala. Obecne dekoracje uzupełnijcie o srebrne lub złote patery, dodajcie matowe lub błyszczące płatki śniegu, kryształowe przedmioty i zimowe wieńce.

 

Wysoki wskaźnik potwierdzania udziału w uroczystości (RSVP)

Ponieważ nie będziecie konkurować z zaplanowanymi wcześniej zobowiązaniami Waszych przyjaciół i rodziny (wakacje, zakończenie roku szkolnego, komunie czy inne śluby). Możecie oczekiwać, że wszyscy, których zaprosicie pojawią się na Waszym ślubie.

 

Możesz włożyć spektakularne okrycie

W tym sezonie dopełnij swoją suknię niesamowitym płaszczem ze sztucznego futra lub aksamitną peleryną, aby nadać  swojemu wyglądowi dodatkowego splendoru. To niepowtarzalna okazja żeby wykorzystać taką stylizację, a zimowe wesela to idealny moment by przemienić się w królową mroźnej krainy 😉

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment