Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / Dekoracje  / Jak przygotować zimowe wesele i nie przekroczyć budżetu

Jak przygotować zimowe wesele i nie przekroczyć budżetu

Zawsze wiedziałam, że zimowe wesele to ciekawy pomysł na realizację bajkowej uroczystości.  Mimo iż może być zimno, nic nie może równać się błyszczącym w słońcu soplom lodu. Wszechobecne płatki śniegu zapierają dech. Zrealizowanie takiej scenerii wbrew pozorom może okazać się dość kosztowne jeśli ulegniesz wyobraźni i dasz się ponieść emocjom. Zobacz co zrobić aby tego uniknąć!

Chciałabym więc podzielić się z Wami kilkoma wspaniałymi pomysłami, które zebrałam, a które pomogą Wam zrealizować  przepiękny zimowy ślub Waszych marzeń jednocześnie nie nadszarpując Waszego budżetu!

 

1. Chocolate Bar – któż nie lubi czekolady! podana w płynnej postaci działa podwójnie 😉  Zamiast drogiego alkoholu możesz zaserwować gościom na powitanie filiżankę gorącej czekolady (w różnych wariantach smakowych) na rozgrzanie.

 

 

2. Daj odczuć wszystkim zimowy klimat – używaj darmowych darów natury, takich jak szyszki, gałązki świerku, jemioła, jarzębina. Daj im mróz 😉 za pomocą srebrnych dodatków – płatków śniegu,  a także oszronionych za pomocą spray’u szklanych słoików – do dzieła!

 

 

 

3. Ogniowe Stacje – nazbieraj szyszek sosnowych i igliwia i stwórz na zewnątrz mini stacje ogniowe i rozstaw je na zewnątrz wokół sali. Kiedy ktoś będzie chciał wyjść i zaczerpnąć świeżego powietrza będzie mógł ogrzać się przy jednej z nich. 

 


4. Ozdób szyszki – dodaj trochę blasku za pomocą sztucznej biżuterii i spray’u – takie wykonanie bardzo fajnie sprawdzi się jako upominek dla gości. 

 

5. Szyszkowe winietki! – to kolejny świetny majstersztyk, który możesz zrobić również sama! Żeby było ciekawiej możesz użyć farby w spray’u i zabarwić szyszki w dowolny sposób lub zostawić je w naturalnym dla nich kolorze.

 

6. Poduszeczka na obrączki – wykorzystaj jutę, która idealnie wpisuje się w ten klimat, całość możesz ozdobić za pomocą szyszek, zielonych gałązek, kolorowych wstążek.

 

7. Abażurowe lampiony – stwórz magiczne oświetlenie za pomocą abażurowych lampionów. Możesz je postawić na stołach lub rozwiesić na sznurku. Wyglądają tak romantycznie!


8. Galaretki owocowe – pokrój owoce w cząstki i zamocz je w rozpuszczonej galaretce, a następnie posyp cukrem pudrem lub zrób wersję bez owoców i  galaretkę w grubym cukrze – może to być miły upominek dla gości na powitanie, który rozłożysz na ich talerzach. Możesz też kupić gotowe słodycze.

 

9. Wykorzystaj świąteczny motyw w dekoracji – pamiętaj, że największym zimowym świętem są Święta Bożego Narodzenia, możesz więc wykorzystaj je na swoją korzyść! Wpleć świąteczny nastrój w postaci dekoracji w swoje przyjęcie.

 

10. Zrezygnuj z kwiatów – Kwiaty zwłaszcza zimą mogą znacząco wpłynąć na koszty Twojego wesela. Zamiast nich użyj papierowych dekoracji lub sztucznych, które wyglądają równie pięknie, a co najważniejsze są mniej kosztowne i trwalsze 😉

 

11. Stay Natural – użyj drewnianych krążków jako podstawki pod talerze lub jako dekoracje stołów – jest dość tanie i prezentuje się rewelacyjnie.    

 

 

 

 

 

I jak Wam się podobają nasze propozycję? 😉 Dajcie znać!

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment