Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / Dekoracje  / 7 trendów weselnych w 2017 ulubionych przez konsultantów ślubnych

7 trendów weselnych w 2017 ulubionych przez konsultantów ślubnych

 

Bez względu na to, czy szłaś do ołtarza czy uczestniczyłaś w tym w przejściu jako druhna, 2017 rok był rokiem pełnym zabawy oraz miłości. Wesela były bardziej wyszukane i ekscentryczne niż kiedykolwiek wcześniej, a Pary Młode i drużbowie nie bali się przetestować mody, jeśli chodzi o nowe kolory, faktury czy dekoracje. Oto niektóre z tegorocznych trendów, które najbardziej podobały się konsultantom ślubnym w 2017 roku.

 

Czarująca papeteria

Pary Młode nie poprzestawały na tradycyjnych metodach. Bardzo popularne były kartki “save the date”, kalendarze odliczające dni do ślubu, spersonalizowane zaproszenia wysyłane pocztą lub elektroniczne nagrania wysyłane do przyjaciół przebywających za granicą. Stworzenie stylowego pierwszego wrażenia jest bardzo ważne, aby nadać swojemu ślubowi klimat i ton.

 

 

Różnorodne sukienki druhen

W tym roku zauważyliśmy więcej różnorodności w sukniach noszonych przez druhny. Panny Młode ubierają swoje świadkowe dość swobodnie w porównaniu do poprzednich lat wykorzystując różne style, tekstury i wzory. Najbardziej podoba nam się to, że miksowanie i dopasowywanie pozwala każdej druhnie znaleźć kreację, która jest odpowiednia dla jej sylwetki i zapewnia bardziej naturalny wygląd i samopoczucie. Druhny zazwyczaj czują się bardziej komfortowo w sukience, którą same wybrały.

 

 

Ścianka zdjęciowa

Większość narzeczonych wie, że wielu z ich gości będzie publikować zdjęcia z ich ślubu na różnych portalach społecznościowych. Z tego powodu też powstał trend tworzenia ściany dekoracyjnej, która ma służyć jako tło fotograficzne. Widzieliśmy wiele par wykorzystujących ściany z drewna bukszpanowego do zdjęć. Jeśli macie napięty budżet taką ścianę w łatwy sposób możecie przygotować sami z dostępnych obecnie materiałów. Możecie kupić bukszpan jedwabny (sprzedawany w rolkach lub kwadratowych kaflach), przymocować go do arkusza sklejki / płyty piankowej (pomalowane na zielono) i wykończyć koszem zabawnych rekwizytów, aby zdjęcia były wyjątkowe.

 

 

Ciężarówki z jedzeniem

Zwłaszcza te, które przyjeżdżają na koniec ślubu lub są obecne już na poprawinach – nie ma jednak żadnych przeciwwskazań żeby były dostępne podczas całej uroczystości – wszystko zależy od Waszego budżetu. Trend w branży spożywczej rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat i zaczyna być obowiązkowym elementem ślubu. Od smakoszy grillowanego sera, pączków, ciężarówek do kawy wypełnionych cukierkami, kawą, herbatą, gorącym kakao i deserami, te ciężarówki z żywnością dostarczają gościom wyborną nocną przekąskę.

 

 

Zwierzęta domowe

Wygląda na to, że obecnie jest co raz więcej dziewczyn z kwiatami z czterema nogami, jak tych z dwoma 😉  To fajny trend i powinniśmy go zachować. W końcu nasi pupile towarzyszą nam na co dzień więc nie może ich zabraknąć w tym wyjątkowym dla nas dniu. Bądźcie jednak ostrożne i nie dajcie zbliżyć się zbyt blisko swojej sukni. Pamiętajcie, że dla Waszych zwierzaków to nie lada wydarzenie i mogą być  wyraźnie podekscytowane lub zdenerwowane. Przydatne może okazać się zabranie ze sobą kilku smakołyków lub zabawek w celu uspokojenia Waszego pupila.

 

 

Bardziej odważne i jaśniejsze barwy

Naturale kolory były na trochę (mamy tu na myśli: szampan i beż), ale kolor powrócił w dobrym stylu. Starannie dobierajcie kolory, ponieważ jest tak wiele odcieni do wyboru. Kolory podstawowe będą bardziej proste, a głębsze barwy sprawią, że całość będzie wyglądać bardziej wyrafinowanie.Należy też dobrać odpowiednie oświetlenie do ceremonii.

 

 

 

Odwołanie do matki natury

Tegoroczne wesela wypełnione były dekoracjami inspirowanymi naturą – liście, jagody, gałęzie, zostały na stałe włączone w oprawę weselną. Długie zielone girlandy z boku przejścia,  zawieszone na cokołach, pudłach czy drewnianych pniach i świecach.  Świetnie wyglądają na parkiecie, stole głównym i stołach gościnnych, zapewniają imponujący wygląd, który pomaga przekształcić przestrzeń.

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment