Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / 10 pytań, które musisz zadać sobie przed wyborem motywu ślubnego

10 pytań, które musisz zadać sobie przed wyborem motywu ślubnego

Być może nie chcecie ślubu tematycznego w dosłownym sensie, ale na pewno chcecie zadbać o istotne szczegóły, które nadadzą wyjątkowości Waszej uroczystości. Bardzo pomocne w ustaleniu motywu ślubnego jest zadanie sobie pytań, które pomogą Wam w zebraniu elementów, które definiują Was jako parę.

Oto Wasza lista pytań:

1. Gdzie odbędzie się Wasz ślub i wesele?

Podczas wybierania motywu bardzo ważne jest, aby uwzględnić parametry / możliwości miejsca ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego. Może to być o wiele łatwiejsze jeśli od razu upewnicie się, że wybrane lokalizacje spójnie komponują się z Waszą koncepcją.

2. Kim jesteście jako para?

Dobrze jest usiąść razem i zanotować kilka kluczowych słów lub wyrażeń, które określają Was jako parę i definiują Wasze przyszłe małżeństwo. Pomoże to ustalić możliwe kategorie tematyczne, z którymi się identyfikujecie i które łatwo będziecie mogli przemycić do Waszego motywu ślubnego.

3. Jaki jest Wasz styl? Chcecie, aby całość była utrzymana w mocno formalnej czy może swobodnej atmosferze?

Wiedząc, jaką formę chcecie nadać temu wydarzeniu łatwiej będzie Wam zdecydować, w jaki sposób chcecie zająć się tematem i pomoże znaleźć prosty sposób na jego realizację.

4. Jakie miejsca razem odwiedziliście?

Ulubione miejsca podróży lub restauracji mogą pomóc Wam wybrać rodzaj kuchni i jednocześnie przemycić w prosty sposób ciekawe motywy odnoszące się do Waszych wspomnień.

 

5. Jaki jest Wasz osobisty styl?

Zastanówcie się jak wygląda Wasz dom czy mieszkanie? Jakie barwy w nim dominują, jakie stosujecie dodatki. Wasz ślub powinien odzwierciedlać zarówno Was, jak i Wasz osobisty styl.

6. Jaki nastrój chcecie stworzyć dla Waszych gości?

Jak chcecie, aby Was goście czuli się, po wejściu na przyjęcie? Czy chcecie skupić się na konkretnych aspektach ślubu, takich jak jedzenie czy muzyka? A może zachowacie podział podniosłą atmosferę uroczystości zaślubin przełamiecie formą dużej swobodnej imprezy połączoną z możliwością leniuchowania w leżakach i popijaniu kolorowych drinków?

 

7. Jakie jest Wasze wyobrażenie o tym Dniu?

Kiedy przeglądacie ślubne zdjęcia innych par, przeglądacie setki inspiracji na Pintereście czy Instagramie na pewno macie swoje typy, które szczególnie przypadły Wam do gustu. Spróbujcie wypisać kilka najważniejszych dla Was cech, a następnie spójrzcie na nie wszystkie razem aby znaleźć spójny element, który Was do nich przyciąga.

8. Kim są goście zaproszeni na wesele?

Czy jest to głównie rodzina, przyjaciele, czy może mieszanka obu? Jeśli masz zdecydowanie starszych lub wyraźnie młodszych gości, weź to pod uwagę podczas wybierania motywu.

9. Jakie rodzaje aktywności lubicie jako para?

Lubicie rowery, bieganie lub rolki? A może wolicie górskie wędrówki lub łączy Was pasja do wspólnego gotowania? Wszystko to może pomóc Wam określić wspólne elementy, które możecie sprytnie przemycić do motywu, który wybierzecie.

10. Jak będziecie się z tym czuć za 10 lat? 20 lat? 50 lat?

Będziecie spoglądać wstecz na ten dzień przez resztę swojego życia. Upewnijcie się, że wybraliście najlepszą dla Was opcję.

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

2 komentarze
  • Klara Lewandowska
    1 grudnia 2017 at 12:25

    Bardzo interesujący wpis. Myślałam, że wiem jaki styl chcę mieć na swoim ślubie, ale teraz musze jeszcze raz to przemyśleć.

  • Szymon
    8 grudnia 2017 at 11:11

    Moim zdaniem bardzo fajnie wygląda połączenie motywu ślubu z tym, co lubią Państwo Młodzi. Taki ślub zawsze lepiej wygląda 🙂

Post a Comment