Najlepsze kwiaty na zimowe wesele

 

Zimowe wesela są takie romantyczne. Chociaż szczerze mówiąc, nie zawsze tak uważałam. Całe życie wyobrażałam sobie swój ślub wiosenną lub letnią porą i tak też właśnie się to odbyło – w maju. Ale dość o mnie! Wracając do zimowych ślubów – gdybym mogła przeżyć to jeszcze raz tym razem na pewno zdecydowałabym się na zimę 🙂 Jednak dość późno zdałam sobie sprawę, jak cudownie przytulna i inspirująca może być zima. Dla tych którzy wciąż jeszcze się nie zdecydowali zamierzam kilka najbliższych wpisów poświecić właśnie zimowej tematyce ślubnej. W dzisiejszym wpisie zacznę od kwiatów. Zainteresowane? Zobaczcie co dla Was przygotowałam 🙂

Wybór kwiatów w sezonie zimowym jest wbrew pozorom dość zaskakujący, zwłaszcza jeśli uwzględnimy możliwość przywiezienia ich z Holandii czy Ameryki Południowej. Pamiętajcie, bez względu na porę roku do wyboru jest wiele uroczych kwiatów. Pomyślmy: wrzosy, narcyzy, amarylis, akacja, alstromeria, eustoma, frezja, eukaliptus, hiacynt, szafirek, piwonie (tak piwonie!). Oto kilka moich ulubionych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz zachować sezonowość, spróbuj dodać różne tekstury, które dodatkowo upiększą Twój bukiet. Masz całkowitą dowolność. Dodatki mogą być zarówno klasyczne: czerwone, białe czy zielone, jak również nieco ekstrawaganckie: w różnych odcieniach zimnej zieleni: od kwaśnych zielonych owoców cytrusowych do ciemno niebieskawego jałowca czy czarnej sosny. Spróbuj połączyć owoce jałowca z błękitnym osetem i liśćmi jeżyny. Zaszalej zimą i przemyć cytrusy do swojej kompozycji za pomocą gałązek kumkwatu i dodaj takie kwiaty, jak hiacynt, narcyz czy ciemiernik.

 

 

Stawiając na biel w prosty sposób możesz również stworzyć klimat królowej śniegu. W przypadku tego podejścia, im więcej, tym weselej! Użyj dużych, wyrazistych kwiatów kwiatów, takich jak piwonie i zawilce, wrzosy, tulipany czy powojnik. Minimalna ilość zieleni nada bardziej wyrazisty wygląd kwiatom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, ważne jest, aby kwiaciarnia, z którą będziesz pracować dobrze rozumiała Ciebie i Twoje potrzeby. Ważne są dobre wibracje pomiędzy Tobą, a florystką wtedy efekt przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania, a Ty będziesz cieszyć się procesem tworzenia tego arcydzieła!

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment