Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / 10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć będą druhną

10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć będą druhną

Bycie druhną to ogromne wyróżnienie, jak również nie lada wyzwanie. Świadkowa ma w rzeczywistości znacznie więcej do zrobienia niż tylko zaplanowanie wieczoru panieńskiego! Lista jej obowiązków nie jest może znowu tak strasznie długa nie mniej jednak ważna! Jeśli więc jesteś tą szczęściarą i będziesz towarzyszyć w tym dniu swojej siostrze lub najlepszej przyjaciółce jako jej druhna zobacz jakie wyzwania na Ciebie czekają.

Świadkowa jest odpowiedzialna za wiele rzeczy – począwszy od zaplanowania niezapomnianego weekendu z okazji zmiany stanu cywilnego przyszłej Panny Młodej, przez pomoc przy wyborze sukni ślubnej, prowadzenie niekończących się rozmów telefonicznych, poprawianie jej humoru, wparcie psychiczne. Bycie świadkową to rola, której nie należy lekceważyć. Oto moja check lista, która pozwoli Ci stanąć na wysokości zadania i być wymarzoną druhną, ponieważ czas, który przeżywa obecnie przyszła Panna Młoda to prawdziwy rollercoaster, a Ty musisz być przygotowana na wszystko.

1. Słuchaj

Ślub jest jak skomplikowany projekt biznesowy z wieloma niewiadomymi. Jako druhna będziesz musiała dokładnie poznać potrzeby Panny Młodej aby mógł zostać zrealizowany według jej oczekiwań. Dlatego też musisz nauczyć się czytać między wierszami, a także przez cały czas uważnie śledzić, wszystko to co jest dla niej ważne. Uważnie słuchaj od Twojego zaangażowania zależy bowiem połowa sukcesu tego przedsięwzięcia.

2. Bądź szczera

Ponieważ już zostałaś druhną bądź pewna, że ta rola nie przypadła Ci bez powodu. Panna Młoda ufa Ci i ceni sobie Twoje zdanie dlatego tak ważne jest byś bez względu na wszystko była z nią szczera. W tym czasie emocje są dość przytłaczające i często zaciemniają zdrowy osąd dlatego też  Twoim zadaniem, jest studzić zbytnie podekscytowanie i zachwyt oraz zwracać uwagę na wszystkie niuanse i kwestie, które mogą później okazać się znaczące. Pamiętaj więc nie musisz kłamać, żeby zapewnić sobie jej przychylność ale jednocześnie musisz wiedzieć, kiedy ugryźć się w język, jeśli Twoja opinia nie pomoże nikomu. Mówiłam! Spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialność, ale nie poddawaj się wszystko w Twoich rękach.

3. Wznieś toast

Przygotuj się do napisania mini-mowy, którą wygłosisz podczas wesela. Ponieważ jesteś bardzo ważną osobą dla przyszłej Panny Młodej, przemawiając w tym dniu sprawisz jej niewyobrażalną przyjemność. Podczas tego toastu możesz powiedzieć jak bardzo jesteś szczęśliwa będąc na tym miejscu lub skupić się wyłącznie na Młodej Parze i opowiedzieć kilka faktów z ich życia, które zadecydowały o tym, że są tu teraz w tym miejscu razem. To będzie dla nich miła pamiątka, która jeszcze podkreśli wyjątkowość tego dnia.

4. Zaplanuj harmonogram przygotowań

Odpowiednie przygotowanie i koordynacja ustalonych działań pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie. Dokładnie zapisz sobie ważne daty i wizyty w miejscach, do których musi się udać Panna Młoda, a gdy termin będzie się zbliżał przypomnij jej o tym. Będzie Ci za to wdzięczna.

5. Koordynuj obowiązki pozostałych osób

Pannie Młodej w tym dniu zależy nie tylko na tym aby jej najbliżsi byli blisko niej ale również by nie utrudniali przygotowań. Zorganizuj wszystko tak aby każda osoba miała odpowiednie zajęcie i nie absorbowała sobą uwagi Panny Młodej. Obecność zbyt dużej ilości osób może wywołać odwrotny efekt, a wszystkim w tym dniu przyda się spokój.

6. Kontroluj emocje

Nawet jeśli po raz kolejny musisz przekonać swoją siostrę lub najlepszą przyjaciółkę – przyszłą Pannę Młodą, że decyzja, którą chce podjąć jest błędna – musisz to zrobić w umiejętny sposób. Ciężko jest odwieźć przyszłe Panny Młode od planów, które sobie powezmą. Dlatego musisz przedstawić racjonalne argumenty odkładając emocje na bok nawet jeśli jesteś już bardzo zmęczona kolejnym tłumaczeniem jej, ze to nie będzie dla niej odpowiednie. Nie krytykuj – to Ty jesteś tą osobą, która trzeźwo patrzy na sytuację. Pamiętaj gdy będzie po wszystkim z pewnością usłyszysz słowa podziękowania.

7. Bądź zaradna

To wykracza poza posiadanie awaryjnego zestawu do szycia czy usuwania plam powstałych w trakcie przyjęcia. Przed tym wielkim dniem musisz zebrać wszystkie ważne informacje kontaktowe – do wszystkich podwykonawców zaangażowanych w uświetnienie tej uroczystości. Dzięki temu zabezpieczysz się na wypadek jeśli coś pójdzie nie tak i będziesz mogła wkroczyć i uratować sytuację – pamiętaj przezorny zawsze ubezpieczony.

8. Wykaż się troską

Twoją misją w tym dniu jest sprawić by Panna Młoda była uśmiechnięta i miała wszystko czego jej potrzeba pod ręką. Na początek ważne jest abyś dopilnowała by zjadła śniadanie. Emocje, które towarzyszą w tym dniu mogą przytłoczyć, a przecież wszystkim zależy aby Panna Młoda dotarła do ołtarza cała i zdrowa dlatego musisz dopilnować by nie zemdlała. Prawdopodobnie nie będzie chciała nic zjeść więc musisz być sprytna i zachęcić ją by nie miała pustego żołądka podczas składania przysięgi.

9. Dowiedz się, jak?

Żadna Panna Młoda nie chce spędzić godziny w łazience  denerwując się odpinającym trenem, opadającą sukienką czy  zepsutym zapięciem. Musisz dokładnie zapoznać się z “instrukcją obsługi” sukni Panny Młodej żeby w kryzysowych sytuacjach pomóc jej naprawić wszelkie usterki. Nie ma nic gorszego jak uciążliwa kreacja zwłaszcza w takim dniu.

10. Baw się dobrze!

Tak, jesteś tu, aby pomóc, ale nie jesteś osobistą asystentką Panny Młodej 😉 To wyjątkowa okazja na wzmocnienie Waszej przyjaźni ale jednocześnie czas, w którym obie powinnyście się dobrze bawić! 🙂

 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment