Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / 6 rzeczy, które Pan Młody musi zrobić przed ślubem

6 rzeczy, które Pan Młody musi zrobić przed ślubem

Wstać, wziąć prysznic, ubrać się i zastanowić nad ostatnimi rzeczami, o których warto pomyśleć, zanim się ożeni! Szybko, prosto i bez zbędnych ceregieli 😉 Czy to na pewno wszystko co Pan Młody musi zrobić przed ślubem? Hmm.. moim zdaniem w tym dniu może, a nawet powinien zrobić znacznie więcej. Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim przyszłym Panom Młodym i zachęcam do skorzystania z tych kilku rad i gwarantuje, że Wasze wybranki będą Wam za to wdzięczne 🙂

1. Wyślij jej list miłosny

Poranek – dzień Waszego ślubu. Otwierasz oczy, podnosisz głowę i wstając z łóżka uświadamiasz sobie, że to właśnie dziś Wasze życie całkowicie się zmieni. To co czujesz w tej chwili przytłacza Cię i jednocześnie napędza. Gdy Twoja Narzeczona oddaje się przygotowaniom robiąc się na bóstwo Ty w tym czasie możesz zrobić coś dla niej. Napisz do niej list. Powiedz jej co czujesz i poproś swojego drużbę aby dostarczył go jej przed Twoim przyjazdem. Nic nie łagodzi nerwów kobiety bardziej niż deklaracja miłości od jej ukochanego. Dodatkowo będzie to tez wspaniała pamiątka, do której będzie chętnie wracać w przyszłości.

2. Potwierdź, że Twój drużba na pewno ma Wasze obrączki

Jeden z niewielu obowiązków Pana Młodego polega na upewnieniu się, że obrączki są we właściwym miejscu i pojawia się w odpowiednim momencie na ceremonii ślubnej. Zadbaj o to by osoba, która jest za nie odpowiedzialna na pewno będzie miała je ze sobą. Pewnie nie raz widziałeś w filmach ten kluczowy moment, w którym ksiądz prosi o obrączki i wtedy zaczyna się panika. Chyba nie chcesz doświadczyć tego na własnej skórze? Pożyczanie obrączek od zgromadzonych w Kościele gości na szybko to jednak słaby początek dla Waszego wspólnego życia.

3. Zadbaj o dobre wrażenie

Nikt nie martwi się, że zapomnisz o jedzeniu i piciu w dniu ślubu to raczej domena kobiet jednak warto abyś w tym dniu zjadł coś wartościowego. Posiłek musi być lekki ale treściwy jednak zapomnij o cebuli, tuńczyku, czosnku a nawet mocnej kawie. Będziesz dziś całował i przytulał dziesiątki ludzi przez cały dzień. Z pewnością chcesz, aby goście zapamiętali, przystojnego i uroczego Pana Młodego a nie jego nieświeży oddech 😉

4. Pozwól sobie na relaks

Mężczyźni czują inaczej, to prawda. Jednak nie można powiedzieć, że w takim dniu są w stanie zachować zimną krew. To normalne więc, że się stresujesz, dlatego też należy Ci się chwila relaksu. Zrób to co Cię odpręża: obejrzyj mecz piłki nożnej, pójdź pobiegać, posłuchaj głośno ulubionej muzyki – chodzi o to, co cię rozluźnia. Zadbaj o swoje nerwy, które nawet jeśli nie chcesz się do tego przyznać mogą być na krawędzi wytrzymałości. Bądź w tym dniu najszczęśliwszym i najbardziej zrelaksowanym pozwalając sobie na odprężenie dodając w ten sposób więcej pewności swojej przyszłej małżonce.

5. Poćwicz swoją przemowę

Kieliszki w górę! Kolejny toast za Wami. Niewątpliwie miłym gestem byłoby gdyby następny toast był poprzedziła Twoja przemowa. Spisz sobie wcześniej na kartce kilka osobistych ślubowań, które wyznasz w obecności wszystkich swoich gości swojej małżonce. Również miłym gestem będzie zwrócenie się do swoich teściów i podziękowanie im za tak wspaniałą córkę. Poświęć temu chwilę i napisz krótką przemowę. Przed tym wielkim dniem przećwicz ją starannie by niczego nie pominąć, na wszelki wypadek miej ze sobą kartkę ukrytą gdzieś w kieszeni garnituru.

6. Bądź na czas

Własny ślub nie jest dobrym momentem do tego aby sprawdzać wyrozumiałość Gości ani tym bardziej cierpliwość swojej Narzeczonej, dlatego nie wystawiaj jej na próbę. Zadbaj o to żeby wszystkie rzeczy, których potrzebujesz aby były przygotowane i w jednym miejscu tak byś niczego nie zapomniał i bez trudu mógł je znaleźć. Pośpiech to zły doradca dlatego lepiej zacznij przygotowania już wcześniej.

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment