Blog

White Weddings - Agencja ślubna. Organizacja Ślubów i Wesel / dobre rady  / Jak uspokoić nerwy przed pójściem do ołtarza

Jak uspokoić nerwy przed pójściem do ołtarza

Każdy przyzna, że w tym dniu nerwy i ogólne zdenerwowanie to coś normalnego, ale czy muszą zdominować i Ciebie? Pamiętasz te wszystkie odpowiedzi, które słyszałaś od swoich przyjaciółek i znajomych, które wyszły za mąż “tak się stresowałam, że połowy nie pamiętam dobrze, że wszystko się nagrało”. Czy i Ty chcesz mówić to samo? Nie chodzi o to byś przeżywała to zupełnie na “chłodno” i bez emocji ale właśnie żebyś doświadczała ich ale w ten dobry sposób. Skorzystaj z tych wskazówek zanim przekroczysz próg Kościoła i powiesz “tak” przed ołtarzem.

1. Zaplanuj ten dzień

To będzie zabiegany poranek i wszystko będzie skupiało się wokół Ciebie. Stwórz harmonogram i powieś go w dostępnym miejscu tak aby członkowie rodziny znali rozkład dnia i nie musieli zawracać Ci głowy zbędnymi pytaniami.

2. Zaufaj ludziom wokół siebie

Skoro już oddelegowałaś najbliższych do wykonania pewnych zadań teraz czas byś im zaufała. Pamiętaj, że powierzyłaś im te obowiązki, ponieważ im ufasz, skorzystaj więc z tego zaufania i nie martw się tym, za co teraz nie jesteś już odpowiedzialna!

3. Zaakceptuj niedoskonałości

Realnie rzecz biorąc zawsze może pójść coś nie tak. Nie mamy wpływu na wszystko co dzieje się dookoła. Od Ciebie tylko zależy jak do tego podejdziesz i to przyjmiesz. Pamiętaj, że czasem najlepsze wspomnienia mogą pochodzić z rzeczy, które będą niedorzecznie śmieszne i niekoniecznie po Twojej myśli. Najważniejsze jest jednak to, że bez względu na to co się wydarzy nic nie będzie w stanie popsuć Waszej relacji.

4. Zastąp negatywne uczucia pozytywnymi myślami

“Samospełniające się proroctwo” to termin stosowany w psychologii mówiący o tym, że poniekąd nasza rzeczywistość kształtowana jest przez nasze myśli. Dlatego jeśli będziesz myśleć wyłącznie negatywnie te emocje będą się udzielać i przyćmią radość, która powinna towarzyszyć Ci w tym dniu. Zastąp więc niepokojące myśli tymi pozytywnymi i skup się na miłości i celebracji tego dnia. I nie zapomnij o uśmiechu, uwalnia endorfiny!

5. Zadbajcie o wspólny czas

Spędź trochę czasu sam na sam z Narzeczonym. To ostatnie chwilę przed oficjalną zmianą Waszego stanu. Wsłuchajcie się w siebie, skorzystajcie z tych dobrych emocji, które Was tu przywiodły. Nastrójcie się pozytywnie przed tym Wielkim Dniem, aby to uczucie rozwijało się stale i towarzyszyło Wam począwszy od uroczystości aż do końca Waszych dni. Uspokójcie nerwy i poprawcie sobie nastrój pozytywnymi wspomnieniami. Pomyślcie o dniu, w którym się poznaliście, spójrzcie na zdjęcia z ostatniej podróży, przypomnijcie sobie kiedy pierwszy raz usłyszeliście od siebie słowa “kocham”. Przypomnijcie sobie wszystkie dobre chwile, które do tej pory przeżyliście razem by każdy kolejne przeżywać w pełni jako zupełnie nowe doświadczenia.

6. Podziel się swoim lękiem

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem jest szczera i otwarta rozmowa. Powiedz członkom rodziny lub przyjaciółce, jak się czujesz, jakie są Twoje obawy. Masz szansę uzyskać przez to krzepiącą poradę i uwolnić emocje, które w Tobie tkwią. Jeśli masz ochotę płakać – zrób to! Jeśli chcesz krzyczeć – zrób to! Jeśli chce Ci się śmiać – zrób to! Wszystkie sposoby są dobre aby pozbyć się napięć, których doświadczasz.

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment