Blog

Współpraca z konsultantem ślubnym

 

Przygotowania do ślubu wymagają ogromnego zaangażowania i jeszcze więcej czasu żeby to wszystko ogarnąć. Wybór usługodawców, dokonywanie rezerwacji i staranna selekcja każdego elementu wystroju, ubioru, dekoracji, kolorystyki oraz cała masa innych szczegółów spędzają sen z powiek nie jednej parze. Na szczęście, panna młoda i pan młody nie muszą brać wyłącznie na siebie tej odpowiedzialności. Zatrudnienie konsultanta ślubnego może sprawić, że cały proces będzie łatwiejszy i przyjemniejszy. Dzięki czemu będziecie mogli go wspominać jako niezapomnianą przygodę, a nie pasmo udręk i sporów.  Poniżej znajdziecie, siedem zalet wynikających ze współpracy z konsultantem ślubnym.

1. Pełna odpowiedzialność za organizację

Zadania związane ze ślubem i weselem z pewnością zabiorą dużo Waszego wolnego czasu. Pomiędzy pracą w pełnym wymiarze czasu, a codziennymi zobowiązaniami możecie czuć się tak, jakbyście nie mieli dodatkowej chwili, na odrobinę przyjemności. Zatrudnianie konsultanta ślubnego pozwali Wam na odprężenie gdyż wszystkie czasochłonne obowiązki przekażecie właśnie jemu. Wasz konsultant zaplanuje wszystkie terminy, porozmawia z podwykonawcami i wynegocjuje najlepsze warunki umowy by finalnie przedstawić Wam najlepsze dla Was 3 propozycje spośród, których wybierzecie tą najbardziej dla Was idealną.

2. Profesjonalna pomoc przy budżetowaniu i układaniu harmonogramu

Większość Narzeczonych ma określony ścisły budżet ślubny, którego muszą się trzymać. Twój konsultant ślubny podpowie Ci jak nim zarządzać by zrealizować wszystkie swoje marzenia związane z tym dniem przy jednoczesnym nieprzekroczeniu dostępnych środków. Dzięki jego doświadczeniu i kontaktom możesz liczyć na atrakcyjne rabaty i najlepsze oferty. Ponadto na bieżąco będzie działał z wcześniej ustalonym wspólnie z Wami harmonogramem, zapewniając Wam najlepsze usługi, materiały i miejsca z wyprzedzeniem.

3. Sprawne zarządzanie i koordynacja 

Konsultant ślubny regularnie komunikuje się z kwiaciarniami, firmami cateringowymi, DJ-ami, zespołami, projektantami, salonami ślubnymi, fryzjerami, makijażystami, fotografami, kamerzystami, chórzystami i całym szeregiem innych podwykonawców zaangażowanych w stworzenie dla Was niezapomnianej uroczystości. Na bieżąco koordynuje ich pracę, co oznacza, że ​​nie musicie martwić o wywiązanie się ze swoich obowiązków wybranych przez Was podwykonawców – Wasz konsultant ślubny trzyma rękę na pulsie i sprawnie zarządza wszystkimi powierzonymi mu zadaniami.

4. Praktyczna wiedza poparta doświadczeniem

Zabezpieczenie dużej ilości kontraktów i dokumentów, które powstają przy okazji organizacji ceremonii ślubnej jak i przyjęcia weselnego to bardzo ważna kwestia, która pomaga uniknąć w przyszłości wielu problemów. Konsultant ślubny doskonale orientuje się w tej płaszczyźnie dlatego też wszelkie “kruczki i druczki” nie są mu straszne. Możecie być pewni, że Wasza umowa będzie sporządzona na korzystnych dla obu stron warunkach przy jednoczesnym zabezpieczeniu Was na wypadek nie wywiązania się podwykonawcy z jego obowiązków.

5. Różnorodne pomysły, koncepcje i kreacje w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki 

Większość Narzeczonych (szczególnie Panny Młode) spędza niezliczoną ilość godzin na przeszukiwaniu miliona stron i blogów z najnowszymi trendami i inspiracjami ślubnymi tworząc przy tym katalogi, w których znajdują się setki wybranych zdjęć, linków i kontaktów, które jak się okazuje później nie mają czasu przejrzeć bo wciąż pojawiają nowe rzeczy. I tak więc zataczają koło szukając stale czegoś nowego nie decydując się na nic konkretnego i nie mając przy tym czasu na wybór jednego konkretnego stylu czy motywu, według którego będą organizować swój Wielki Dzień. Korzystając z usług konsultanta ślubnego nie będziecie musieli szperać nieustannie w Internecie gdyż to od niego właśnie dostaniecie oryginalne pomysły i koncepcje na Waszą ceremonię i przyjęcie dostosowane konkretnie do Waszych potrzeb i upodobań.

6. Praktyczne porady i wskazówki w problematycznych sytuacjach

Co masz zrobić gdy Twoja mama i teściowa nie zgadzają się z poszczególnymi elementami ślubu i wesela? Gdy mają odmienne wizje i każda z nich chce przeciągnąć Cię na swoją stronę stawiając Cię w niezręcznej sytuacji? Kiedy powinnaś wysłać RSVP, a kiedy rozwieźć zaproszenia? Czy ślub plenerowy może się odbyć nad rzeką? Miliony pytań i trudności, które na pewno się pojawią niemniej jednak nie będziesz musiała sobie z nimi radzić sama Twój zaprawiony w boju konsultant ślubny udzieli Ci nie tylko duchowego wsparcia i ukoi stargane nerwy ale przede wszystkim rozwiąże Twoje problemy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Pamiętaj, że jest tu dla Ciebie.

7. Codzienna pomoc i wsparcie

Kiedy nadejdzie dzień ślubu, poczujesz się świetnie, wiedząc, że Twój konsultant ślubny sprawuje nad wszystkim opiekę niczym dowódca, koordynuje logistykę i zapewnia, że ​​wszystko przebiega sprawnie. A jeśli podczas ceremonii lub przyjęcia pojawią się jakieś problemy, na pewno ich nie zauważysz bo dzięki niemu znikną tak szybko jak szybko się pojawiły.

 

Powyżej przedstawiałam Wam kilka konkretnych zalet świadczących o kluczowej roli jaką odgrywa wedding planner przy organizacji ślubu i wesela.  Jednym słowem 7 razy na tak! Jeśli macie jakieś wątpliwości lub chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam Wam do przeczytania mojego innego wpisu “10 powodów, dla których warto zatrudnić konsultanta ślubnego” lub bezpośredniego kontaktu ze mną. 

 

Marta Dolna

Konsultant ślubny, właścicielka Agencji Ślubnej White Weddings

No Comments
Post a Comment